NEJLA ELAGÖZLÜ

 

 

01.01.1969 yılında Şanlıurfa’da doğdum. Oruç Gazi İlkokulu, Cibali Ortaokulu, Behçet Kemal Çağlar Lisesinden mezun oldukdan sonra 03.11.1989 yılında babamı kaybedince öğrenci iken üniversite okul hayatını dondurarak 15.04.1990 tarihinde haftada üç gün Rute İthalat ve İhracat A.Ş. firmasında 15.06.1996 tarihine kadar üniversite eğitimi gibi yoğun, alman bir müdürün yanında iş anlamında piştiğim dönem olarak hayatımın eğitim anlamında ayrı bir süreci olarak kabul etmekteyim.

22.07.1996 tarihinde Net Gümrükleme Ticaret Ltd. Şti. kurmuş ve kendi kanatlarım ile uçmak için çaba sarfettiğim dönemde de, 1999 da emekli gümrük müdürü metin seven ile hayatımı birleştirince iş anlamında kanatlarımın daha kuvetlendiğini hissettim. 16.07.2001 tarihinde hayatıma anlam katan kızıma sahip oldum 2013 yılında yarım bıraktığım üniversite hayatıma dönmüş ekonomı egitimimi tamamladıkdan sonra bilahare iş kolumuz bağlantılı lojistık bölümünü seçerek 2, üniversite ile eğitimi yaşam boyu sürdürmeye devam ettiğim gibi mesleki anlamda 25 yılımı doldurduğum an otomobil ithalatı ve mevzuatı çercevesınde meslekdaşlarımın yönlendirmesi ile mahkemelerde bilirkişi olmuş, yer yer bilirkişilik ile ilgili seminer, eğitim ve konferaslarda yer almış, mesleki olarak kendimi güncelleme imkânı bulduğum gibi 29 yıllık iş hayatının sonunda karne sınavına hazırlanmaktayım.

Bır kadın için çok zor olan sahalara, limanlara erkek meslekdaşlarım ile yaz - kış omuz-omuza birlikte çalışmış, camiada abla unvanı ile isimlendirlip meslekdaşlarımın otomotiv konusunda kalem olarak danıştığı isim olmamın sebebi işime olan sevgim ve saygıdandır. İşime duyduğum sevgi, saygı ve sahiplenme duygusu ile bu uzun süreçte müşteri portföyümü referanslarla oluşturduğum gerçeği mevcuttur. Yıllar önce kurmuş olduğum şirketimde hala faaliyet göstermektedir.